Работно време: Пон - Пет 08:00 - 16:00 часот

Божиќна литургија во Свети Наум Охридски Чудотворец во Радишани

Божиќна литургија во Свети Наум Охридски Чудотворец во Радишани

Градоначалникот Дарко Костовски денес присуствуваше  на света божествена архијерејска литургија по повод големиот христијански празник Свети Наум Охридски во православниот храм Свети Наум Охридски Чудотворец во Радишани.

Ни претставува особена чест и задоволство, на сите граѓани на Општина Бутел, да упатаме срдечни честитки до сите граѓани кои го празнуваат денешниот голем празник и им посакуваме  здравје, среќа, бериќет, благосостојба и хармонија.

За многу години!

Previous Јавен повик за работно ангажирање на невработени лица

ул. Бутелска бр. 4, Скопје

Работно време:

Пон – Пет: 08:00 – 16:00 часот

Структура на општината

Општински вести и новости

Добивајте ги последните вести и новости од општина Бутел на вашиот меил!

Општина Бутел © 2022.