Богојавление – Водици 2022

Градоначалникот Дарко Костовски денеска присуствуваше на фрлење по светиот крст во Љубанци. Тој им честиташе на храбрите момци и им посака мир, здравје, пород, љубов и разбирање на сите Бутелчани и сите православни граѓани кои гочествуваат овој голем празник. БОГ СЕ ЈАВИ !

Previous Потпишување на решенија за легализација на објекти на територија на општина Бутел

ул. Бутелска бр. 4, Скопје

Работно време:

Пон – Пет: 08:00 – 16:00 часот

Структура на општината

Општински вести и новости

Добивајте ги последните вести и новости од општина Бутел на вашиот меил!

Општина Бутел © 2022.